Запросити програму на пошту

Email
Вкажіть свій Email
Дякую! Ваше повідомлення прийнято.

Куди дарничанам здавати відпрацьовані батарейки, лампи та ртутні термометри?

30 Березня 2021
Поділитися

Відповідальне ставлення до утилізації небезпечних відходів є невіддільною умовою розбудови здорового міста Києва. Куди дарничанам здавати відпрацьовані батарейки, енергозберігаючі лампи та ртутні термометри?

Батарейки, енергозберігаючі лампи та ртутні термометри містять важкі метали та інші небезпечні речовини. Утилізувати їх разом з іншим сміттям не можна. Адже внаслідок руйнації ці елементи виділяють в навколишнє середовище шкідливі компоненти. Науково доведено, що одна відпрацьована «пальчикова» батарейка забруднює 400 л води або 16 м² ґрунту. Токсичні речовини потрапляють в повітря, в ґрунт і воду та шкодять екології, природі та здоров’ю людей.

Відповідальне ставлення до утилізації небезпечних відходів є невіддільною умовою розбудови здорового міста Києва. Куди дарничанам здавати відпрацьовані батарейки, енергозберігаючі лампи та ртутні термометри?

У Києві вже працює 144 баки для збору небезпечних відходів, зокрема 18 – в Дарницькому районі. Адресний перелік та розташування можна побачити на онлайн-мапі. Контейнери розраховані винятково для збору відпрацьованих батарейок, непошкоджених енергозберігаючих ламп і ртутних термометрів.

Цього року Комунальне підприємство «Київкомунсервіс» розширює мережу контейнерів для збору небезпечних відходів. За кошти Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища придбано 212 нових помаранчевих контейнерів для відпрацьованих термометрів, батарейок та ламп. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. Тому після встановлення нових в Києві працюватиме вже 356 контейнерів, де можна залишити небезпечне сміття.

Окрім того, кияни мають змогу надати свої пропозиції щодо адрес, де, на їхню думку, необхідно встановити контейнер для збору небезпечних відходів.

Звернення на встановлення контейнерів можна подати на офіційному сайті КП «Київкомунсервіс».

БАЖАЄТЕ ПОДАТИ ЗВЕРНЕННЯ?

Ти можеш надіслати свої ідеї, побажання чи питання щодо свого району через чат-бот, який приймає звернення від громадян.
Обирай зручний месенджер для зв’язку